Zahrada  v novém 2011

02.02.2020

Revitalizace školní zahrady První rok vyuřívání revitalizované školní zahrady přinesl po všech stránkách kladné ohlasy.

S příjemností i prospěchem ji využívaly děti CMŠ.

Velmi pozitivní ohlasy vyvolala také možnost využití zahrady ostatními dětmi obce Ludgeřovice. Některé písmě zaznamenané zde uvádíme:

23. 8. 2011 "Krásné prostředí, milé řádové sestřičky, prostě příjemně strávené odpoledne s dětmi: Verunka a Kubík Petejovis s mamkou Sylvou a Alenka Fořtová s mamkou Sylvou."

25. 8. 2011 "Nedávno jsem se se svými dětmi přistěhovala do Ludgeřovic. O této školce jsem slýchávala již dříve, ale prožitek na vlastní kůži je stokrát hlubší. Velice příjemné prostředí a využité pro děti mladší i starší. Moc krásné! Sestřičky milé! Rádi sem chodíme. Vařechová Kateřina a děti Josef, Tomáš, Verunka."

1. 9. 2011 "Moc krásné prostředí, spousta zajímavých atrakcí pro děti - mám 2,5 letého syna a opravdu jsem ráda, že jsme si tady mohli odpoledne pohrát. Je moc dobře, že si tady mohou hrát také děti, které dosud školku nenavštěvují. Velké díky za toto krásné hřiště. Petřík Vjačka s maminkou."

6. 9. 2011 "Vždy, když jedeme kolem se mé malé Lauře rozsvítí oči... "Mami, školka". Je úžasná. Veškeré prolézačky, houpačky, domečky jsou náramně vymyšlené. Řekla bych, že se zde pro hraní fantazii meze nekladou. Dá se tady zabavit i v dešti, což je oproti jiným školkám veliké plus! Nejsme tady poprvé a ani naposledy, protože tady se vždy s láskou vracíme. Moc se těšíme s manželem, až tady bude naše Laura chodit do školky. Vím, že zde bude chodit ráda, a taky nebude první den plakat jako já, když jsem šla do školky. Naše Laura už totiž bude vědět, že školka je úžasná. Děkuji Dáša Salay a Laura"

10. 9. 2011 "Vždycky, když jdu kolem, je mi smutno a líto, že nemůžu chodit do školky. Po škole tady beru svého brášku a pěkně si tu hrajeme. Zabaví se tu opravdu každé miminko, předškolák, školák i rodič. Je fajn, že sem můžou děti, které už nenavštěvují školku. Já jsem ze školky už 8 roků pryč a pokaždé se sem ráda vracím. Deniska a Matyáš"

13. 9. 2011 "Příjemné prostředí, pěkné prolézačky pro děti, příjemně strávené chvíle na hřišti. Je dobře, že je hřiště volně přístupné všem. Daneček a Kristiánek s maminkou Mirkou"

30. 5. 2012 "Děkujeme za možnost uspořádat akci "Den dětí s Tupperware" Pro děti jsme měli možnost využít krásné hřiště. Uspořádali jsme soutěž "Hod míčkem do mísy. Míchání koktejlu v ručním šlehači. Odměnou pro děti byly balónky, lízátka, bonbóny. Děti pak mohly nakreslit obrázek, co se jim na akci "Den dětí s Tupperware" nejvíce líbilo. Počasí nám vyšlo, takže se akce moc vydařila. Ještě jednou moc děkujeme za možnost využít vaše hřiště. Chlebičová Pavla"

25. září 2012 odpoledne byl na naší zahradě dětem k dispozici skákací hrad. Kromě dětí ze školky přišli také jejich sourozenci.

Dne 27. ledna 2011 proběhla v Církevní mateřské škole 1. konference o projektu EU na revitalizaci školní zahrady CMŠ. Celý program konference si můžete prohlédnout na prezentaci, kterou můžete vyvolat klepnutím na heslo 1.KONFERENCE

Od začátku března probíhala revitalizace naši školní zahrady. Podrobnější informace o celém plánu a jeho uskutečnění s plánkem nové zahrady si můžete vyvolat klepnutím na heslo ZAHRADA

O úspěšný postup revitalizace naší školní zahrady se samozřejmě zajímají také ostatní sestry naší Kongregace, ať už na Slovensku nebo v Polsku. V kongregačním časopise "Ancilla" vyšel o naší zahradě článek. Pokud rozumíte polsky, můžete si jej vyvolat klepnutím na heslo ANCILLA
Po dokončení všech prací začátkem června 2011 si sestry z Polska a Slovenska přijely naši novou zahradu prohlédnout.

Slavnostní otevření zahrady

Ve středu 22. června 2011 byla revitalizovaná školní zahrada slavnostně otevřena. V 15.30 se před budovou Církevní mateřské školy shromáždili: celý personál CMŠ spolu s dětmi, zástupce společnosti POE EDUKO, která pomáhala s přípravou projektu, zástupce firmy INTEX, která projekt realizovala, pan farář Ludgeřovické farnosti, rodiče dětí a další občané Ludgeřovic.

Při této příležitosti byl zhodnocen průběh realizace celého projektu "STVOŘENÍ SVĚTA" financovaného z finančních prostředků Evropské unie. Otevření zahrady zahájila úvodním slovem ředitelka Církevní mateřské školy Mgr. s.M. Luiza Kowalcze. Pan Ing. Jiří Čmucha ze společnosti POE EDOCO zhodnotil realizaci projektu. Po něm vystoupil Pan Ing. Mirek Uličný z firmy INTEX, který poinformoval shromážděné o průběhu a realizaci celé stavby. Slavnostní přestřižení pásky provedly samy děti CMŠ: Luboš Adámek, František Janík a Kateřina Hubertová.

Tím byla zahrada slavnostně otevřena a následovalo její posvěcení Panem farářem Janem Kučerou. Těm, kteří se podíleli na realizaci projektu poděkovala jménem všech dětí Terezka Kramná a jménem rodičů Pan Mgr. Roman Krakovka. Pak už si mohli přítomní návštěvníci zahradu prohlédnout a pro děti a rodiče byl připraven zábavný program se soutěžemi.

Některé fotografie z této události si můžete prohlédnou v následující prezentaci OTEVŘENÍ ZAHRADY

Jak bylo uvedeno při 1. konferenci v lednu 2011, byl k otevření nové zahrady vypracován vzdělávací program pro děti na příští školní rok. Text vzdělávacího programu je zde uveřejněn. VZDĚLÁVACÍ PROGRAM - 1. část VZDĚLÁVACÍ PROGRAM - 2. část