Projekty realizované s MAS Hlučínsko

Já, štěně

Na začátku listopadu navštívila naší školku paní spisovatelka Lenka Rožnovská, aby děti seznámila nejen se svým povoláním spisovatelky, ale i  zábavnou formou  přiblížila obsah knížky Já, štěně.

Výroba hrábí

podzim je v plném proudu a tak je třeba, pomoci našim zahradám připravit se na zimu. Proto  díky MAS proběhla opět řemeslná dílna, ve které si děti vyrobily hrábě.   

ŘEMESLNÉ DÍLNY

Ve čtvrtek 17.06. 2021 se ve spolupráci s organizací MAS HLUČÍNSKO uskutečnila řemeslná dílna. Děti se měly možnost seznámit se vším, co patří k práci truhláře. Vyzkoušely si práci s pilkou i šroubovákem. Děkujeme za krásnou akci, která se dětem moc líbila.

Zdravé zoubky

Koncem listopadu navštívily naši školku dvě moc hodné zoubkové víly a učily děti, jak se starat o své zoubky.

Jogurtový den ve školce

Mladí stavitelé


V březnu měly děti možnost prožít zajímavé dopoledne ve stavitelském duchu. Seznámily se jak vzniká cihla, jak postavit zeď, dokonce jak postavit chrám.

                       Děkujem

Méďa Zdravotník

V polovině ledna 2020 naši školku navštívily paní zdravotnice, aby dětem přiblížily práci záchranářů. Dětem se setkání velmi líbilo a nadšeně se zapojovaly do aktivit, které pro ně připravily. děkujeme za cennou zkušenost, kterou mohly děti, díky tomuto projektu udělat. Více foto z akce.

Děkujeme ! 

Výzkumník

Jak úžasný je svět a jak velké je dobrodružství objevovat jej, jeho zákonitosti nám bylo poodkryto  v projektu Výzkumníci. Děti  měly možnost vidět a vyzkoušet si za použití obyčejných směsí a prvků- sody, vody, octa,  barviva jednoduché chemické reakce a fyzikální zákonitosti.